Eline Gumbert: ‘We hebben niet alleen oplossingen nodig voor vandaag en morgen’

De kandidatenlijst van GroenLinks voor de gemeenteraadsverkiezingen staat vol politiek talent. In een korte serie stellen we ze voor. Deze keer: Eline Gumbert, nummer 6 op de lijst.

Wie ben je?

‘Ik ben Eline Gumbert, 50 jaar, getrouwd en moeder van twee pubers. Ik woon sinds 2005 in Floriande in Hoofddorp. Voordat we dit huis kochten, woonden we in Amsterdam. Ik heb me daar nooit echt thuis gevoeld, hier in Haarlemmermeer wel. De ruimte die we hier hebben is heerlijk, en tegelijk is alles dichtbij. Het is een gezellig dorp, maar dan met alle gemakken van een echte stad.

Door verschillende periodes van langdurige ziekte ben ik arbeidsongeschikt, maar het gaat nu gelukkig goed. Ik ben behalve gezinsmanager (huisvrouw) ook schrijver en beeldend kunstenaar, op www.woordinbeeld.weebly.com kun je mijn werk bekijken.

Waar sta je voor?

‘In 2015 werd ik lid van GroenLinks. Het was de tijd dat er heel veel mensen naar Europa kwamen uit onder andere Syrië, de beelden van bootjes vol vluchtelingen en verdronken kinderen staan op mijn netvlies gegrift. De ‘Turkije-deal’ werd gesloten, en inderdaad, er komen minder mensen hier naartoe. Maar ik vind dat we mensen moeten helpen die hun leven wagen om een veilige toekomst voor hun kinderen te zoeken.

Idealisme lijkt soms wel een vies woord, maar bij GroenLinks vind ik mijn idealen terug. Ingewikkelde problemen gaan we niet uit de weg, belangrijke beslissingen nemen we samen, en we delen de lasten met elkaar zodat wij – en onze kinderen – ook samen van de lusten kunnen blijven genieten.’

En waar ga je voor?

‘Als taalcoach merk ik dat nieuwe Nederlanders heel graag een bijdrage willen leveren aan dit land en deze gemeente. Die betrokkenheid is waardevol, laten we daar ruimte aan geven! Onze samenleving is veelkleurig, dat maakt haar zo mooi.

Eén van die kleuren is natuurlijk Groen! Tussen woonwijken en snelwegen, Schiphol en bedrijventerreinen leven planten en dieren, er is landbouw, natuur en water, recreatie en sport. Het is belangrijk om te zorgen dat niet alleen wij mensen, maar ook insecten en vogels zich goed voelen in onze polder. Asfalt rijdt lekker, maar dat geldt ook voor de fiets, met het vliegtuig is mooi, maar met de trein kom je ook een heel eind en zie je ook veel. De keuzes die gemaakt moeten worden zijn niet altijd makkelijk en zeker niet gratis.’

Waarom heb je jezelf kandidaat gesteld?

‘Ik ben al een tijdje een trouwe bezoeker van de gemeenteraadsvergaderingen. Wat me telkens weer opvalt, is dat het werk van de gemeenteraad geen ver-van-mijn-bed-show is, waarbij de raadsleden vooral hun eigen belangen dienen. Soms lijkt het allemaal nogal formeel en bureaucratisch, maar dat is alleen aan de buitenkant. In werkelijkheid gaat het juist over dingen die echt belangrijk zijn, voor alle inwoners van Haarlemmermeer (en vaak ook van buiten de gemeente).’

Waarom mogen kiezers op jou stemmen, vind je? ‘Ik wil oplossingen zoeken voor de problemen van de mensen die hier wonen, of dat nou al generaties lang is, of pas sinds kort. We hebben niet alleen voor vandaag en morgen oplossingen nodig maar ook op de langere termijn. De problemen van de hele wereld zijn te groot voor Haarlemmermeer, maar in onze buurt, ons dorp en onze gemeente, daar begint de verandering!’